Wszystko co najlepsze w Beauty Skin w promocji do -70% z okazji Dnia Matki!  Sprawdź!

21 czerwca 2021

Depilacja laserowa a opalanie

Latem dni są długie i gorące, co zachęca nas do przebywania poza domem. Chcemy wówczas wyglądać jak najlepiej: mieć gładką, muśniętą słońcem skórę, którą można odkrywać, nosząc krótkie spodnie i sukienki. Czy jednak depilacja ciała idzie w parze z jego opalaniem? Co, jeśli chcemy pozbyć się owłosienia na stałe, a jednocześnie nie rezygnować z przebywania na słońcu? Poniżej odpowiadamy na pytania o laserową depilację i opalanie.

Depilacja laserowa (epilacja) – na czym polega zabieg?

Epilacja laserowa, zwana przez niektórych laserową depilacją, to wygodna alternatywa dla usuwania owłosienia w sposób tradycyjny (maszynką, woskiem czy depilatorem). Wyjątkową zaletą tej metody jest fakt, że po wykonaniu serii zabiegów pozbywamy się na stałe aż do 100% niechcianych włosków. Laser jest urządzeniem niezwykle uniwersalnym – za jego pomocą możemy wygładzić praktycznie każdą część ciała: nogi, pachy, twarz czy brzuch. Dużą popularnością (nie tylko wśród pań) cieszy się także depilacja laserowa bikini. Mężczyźni chętnie poddają się usuwaniu owłosienia z pleców i torsu, a także uszu, karku oraz pośladków. Efekty są widoczne już po pierwszej sesji laseroterapii, jednak dla uzyskania pełnego wygładzenia należy wykonać serię 4-6 zabiegów.

Przed wykonaniem depilacji laserowej przeprowadzana jest konsultacja kosmetologiczna. Na tym etapie ustalane są oczekiwania pacjenta, a także parametry jego skóry i owłosienia. Wybór konkretnego urządzenia, które ma zostać zastosowane do wykonania zabiegu, jest uzależniony przede wszystkim od grubości włosków i ich pigmentacji. W klinice Beauty Skin w Warszawie depilacja laserowa wykonywana jest przy pomocy następujących sprzętów:

 

  • Thunder MT – urządzenie, które łączy w sobie 3 technologie dla uzyskania zadowalającego efektu nawet przy najbardziej wymagających typach owłosienia i karnacjach skóry;
  • GentleLase – łagodny laser z zaawansowanym systemem chłodzenia skóry dla uzyskania najwyższego komfortu podczas zabiegu; doskonale nadaje się do epilacji delikatnej skóry twarzy i okolic intymnych;
  • Vectus – przeznaczony przede wszystkim dla brunetek – najlepsze rozwiązanie dla osób, u których pigmentacja owłosienia znacząco różni się od odcienia skóry;
  • Motus – służy przede wszystkim do usuwania cienkich i jasnych włosków, świetnie sprawdza się przy epilacji u blondynek.

 

Pojedyncza sesja laseroterapii trwa od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od powierzchni skóry, która ma zostać poddana epilacji. Zabiegi wykonywane są w kilkutygodniowych odstępach czasowych (w zależności od zaleceń kosmetologa), a efekty pełnej terapii utrzymują się nawet do końca życia pacjenta.

Czy laserowa epilacja jest przeciwwskazaniem do opalania?

Jak każdy zabieg kosmetyczny, również laserowe usuwanie owłosienia wiąże się z szeregiem zaleceń i przeciwwskazań. Zarówno przed, jak i po depilacji, należy unikać ekspozycji na słońce (dotyczy to także lamp UV, z których korzysta się np. w solarium). Konieczne jest również stosowanie fotoprotekcji w postaci kremów z filtrem SPF 50. Silna lub świeża opalenizna może dyskwalifikować do wykonania depilacji z użyciem lasera, ze względu na ryzyko poparzeń. Jest to jednak przeciwwskazanie tymczasowe, a sama epilacja, przeprowadzona w sposób profesjonalny, pozwala osiągnąć efekty, które pozostaną z nami do końca życia.

Depilacja laserowa – co jeszcze warto wiedzieć?

Laserowa epilacja nie jest procedurą bolesną, choć osoby bardzo wrażliwe mogą odczuwać pewien dyskomfort w trakcie zabiegu i tuż po nim. Tym bardziej wskazane jest unikanie bodźców działających drażniąco na skórę: promieni UV, agresywnej pielęgnacji (np. kwasów, mechanicznych peelingów) czy przegrzewania ciała, np. podczas korzystania z sauny. Ewentualne efekty uboczne laseroterapii, takie jak obrzęk, zaczerwienienie czy (występujące rzadziej) zapalenie mieszków włosowych, ustępują samoistnie, choć w przypadku dużego dyskomfortu można zdecydować się na zastosowanie specjalistycznych preparatów łagodzących.

Udostępnij na:
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Zadzwoń do nas!

BEAUTY SKIN POWIŚLE

tel. 22 20 40 100
Godziny otwarcia:
poniedziałek – sobota: 8:00 – 20:00
niedziela: 10:00 – 19:00

BEAUTY SKIN ŻOLIBORZ

tel. 22 400 66 77
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 8:00 – 21:00
sobota: 08:00 – 19:00

BEAUTY SKIN RADOM

tel. 48 67 78 777
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9:00 – 20:00
sobota: 09:00 – 17:00

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych zgodnie z obowiązującą Polityką Prywatności.