Sprawdź najnowsze promocje do -70%   Sprawdź!

26 sierpnia 2021

Depilacja laserowa twarzy

Jeśli masz dość golenia, pęsety lub woskowania w celu usunięcia niechcianych włosków, depilacja laserowa może być opcją wartą rozważenia.

Depilacja laserowa jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych w Polsce. Do mieszków włosowych trafia silnie skoncentrowane światło. Pigment w mieszku włosowym pochłania światło, co niszczy włosy.

Jakie są zalety depilacji laserowej twarzy?

Lasery są przydatne do usuwania niechcianych włosów z twarzy, nóg, podbródka, pleców, ramion, pach, linii bikini i innych obszarów. Korzyści z depilacji laserowej:

 • Precyzja. Lasery mogą selektywnie celować w ciemne, szorstkie włosy, nie uszkadzając otaczającej skóry.
 • Prędkość. Każdy impuls lasera trwa ułamek sekundy i może leczyć wiele włosów jednocześnie. Laser może leczyć obszar o wielkości około jednej czwartej na sekundę. Małe obszary, takie jak górna warga, można leczyć w mniej niż minutę, a duże obszary, takie jak plecy lub nogi, mogą zająć nawet godzinę.
 • Przewidywalność. Większość pacjentów odczuwa trwałe wypadanie włosów średnio po trzech do siedmiu sesjach.

Jak przygotować się do depilacji laserowej twarzy?

Depilacja laserowa to coś więcej niż usuwanie niechcianych włosów. Jest to zabieg medyczny, który wymaga przeszkolenia do wykonania i niesie ze sobą potencjalne ryzyko. Przed przystąpieniem do depilacji laserowej należy dokładnie sprawdzić uprawnienia lekarza lub technika wykonującego zabieg.

Jeśli planujesz poddać się depilacji laserowej, powinieneś ograniczyć wyrywanie, woskowanie i elektrolizę na sześć tygodni przed zabiegiem. Dzieje się tak, ponieważ laser celuje w korzenie włosów, które są tymczasowo usuwane przez woskowanie lub wyrywanie.

Należy również unikać ekspozycji na słońce przez sześć tygodni przed i po zabiegu. Ekspozycja na słońce sprawia, że ​​depilacja laserowa jest mniej skuteczna i zwiększa prawdopodobieństwo powikłań po zabiegu. Tuż przed zabiegiem Twoje włosy, które będą poddawane zabiegowi, zostaną przycięte kilka milimetrów nad powierzchnią skóry. Zazwyczaj miejscowy lek znieczulający jest nakładany 20-30 minut przed zabiegiem laserowym. Sprzęt laserowy zostanie dostosowany do koloru, grubości i lokalizacji leczonych włosów, a także skóry kolor.

Czy istnieje ryzyko związane z depilacją laserową twarzy?

Poważne skutki uboczne lub powikłania związane z depilacją laserową twarzy są rzadkie. Efekty uboczne zazwyczaj ustępują samoistnie i mogą obejmować:

 • zaczerwienienie
 • obrzęk
 • podrażnienie skóry

W rzadkich przypadkach bardziej poważne skutki uboczne depilacji laserowej obejmują:

 • infekcja
 • trwałe zmiany w odcieniu lub kolorycie skóry
 • pęcherze
 • oparzenia
 • bliznowacenie

Jak przygotować się do zabiegu?

Twój lekarz powinien poinformować Cię z wyprzedzeniem, w jaki sposób chciałby, abyś przygotował się do zabiegu depilacji laserowej, ale oto kilka ogólnych wskazówek, których należy przestrzegać:

 • Unikaj ekspozycji na słońce na kilka dni przed zabiegiem, ponieważ depilacja laserowa nie działa dobrze na opalonej skórze.
 • Unikaj peelingów lub innych zabiegów chemicznych w tygodniu poprzedzającym zabieg, które mogą podrażniać skórę.
 • Możesz zostać poproszony o wcześniejsze ogolenie lub woskowanie obszaru.
 • Jeśli to możliwe, przyjdź na wizytę z czystą, pozbawioną makijażu skórą.
 • Unikaj aspiryny lub innych leków przeciwzapalnych lub ziołowych, które mogą nasilać krwawienie.
 • Przełóż wizytę, jeśli masz opryszczkę lub inną otwartą ranę na twarzy.

Depilacja laserowa jest chętnie wykonywana zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Choć należy przyznać, że częściej panie korzystają z takiego zabiegu. Laser pomaga uporać się z niechcianym owłosieniem raz na zawsze. W naszej klinice Beauty Skin zabiegu wykonywane są w trzech lokalizacjach przez specjalistów z zakresu depilacji. Po zabiegu otrzymasz odpowiednie rady, jak radzić sobie ze skórą i o nią dbać.

Sprawdź naszą ofertę: https://www.beautyskin.com.pl/

Udostępnij na:
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Zadzwoń do nas!

BEAUTY SKIN POWIŚLE

tel. 22 20 40 100
Godziny otwarcia:
poniedziałek – sobota: 8:00 – 20:00
niedziela: 10:00 – 19:00

BEAUTY SKIN ŻOLIBORZ

tel. 22 400 66 77
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 8:00 – 21:00
sobota: 08:00 – 19:00

BEAUTY SKIN RADOM

tel. 48 67 78 777
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9:00 – 20:00
sobota: 09:00 – 17:00

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych zgodnie z obowiązującą Polityką Prywatności.