Majowe metamorfozy do -80% Sprawdź!

Szukaj
Close this search box.
20 września 2019

Epilacja laserowa – jedyne skuteczne i trwałe usuwanie owłosienia z twarzy

Laserowe usuwanie owłosienia to jedyny skuteczny sposób na trwałe pozbycie się owłosienia również z okolic twarzy. Szczególnie u kobiet nawet delikatny wąsik czy włoski pojawiające się na brodzie wyglądają nieestetycznie i potrafią wywołać wiele kompleksów. Laserowe zabiegi pozwalają trwale pozbyć się niechcianych włosków również z okolic takich jak broda, szyja, okolice między brwiami czy też uszy. Sprawdź, jakie zabiegi pomogą Ci raz na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia!

Depilacja laserowa twarzy

Obecnie spora liczba kobiet mierzy się z problemem nadmiernie występującego owłosienia na twarzy, przede wszystkim na brodzie oraz nad górną wargą. Taki problem potrafi dość mocno wpływać na jakość życia pań, na ich samopoczucie, jak i pewność siebie. Usuwanie owłosienia ma nie tylko estetyczny walor, ale również pozwala na lepsze zadbanie o higienę i zwiększa komfort życia. Jest to po prostu wygodne. Problemy z nadmiernym owłosieniem zwykle związane są z większą produkcją androgenów. Dostępne są różne sposoby, żeby pozbyć się tak bardzo nieakceptowanego owłosienia na ciele. Metody Tradycyjne jak depilator, wosk czy maszynki są jak najbardziej skuteczne, niemniej na pewno nie są trwałe. Rozwój medycyny estetycznej pozwolił jednakże na podjęcie walki z takim problemem. Za sprawą najnowocześniejszej metody – depilacji laserowej – możemy dzisiaj niemalże w 100 procentach pozbyć się niechcianego owłosienia z ciała, w tym również z twarzy. 

Laserowe usuwanie owłosienia z twarzy – na czym polega?

Depilacja laserowa twarzy jest po prostu naświetlaniem wybranej jej partii za pomocą łagodnej wiązki światła laserowego. Wiązka ta przenika poprzez skórę do mieszków włosowych, a tam zostaje pochłonięta przez barwnik włosa (melaninę). Dzięki czemu cebulki włosowe zostają zupełnie zniszczone, a więc włosy przestają rosnąć. W czasie depilacji laserowej nie jest w żaden sposób uszkadzana skóra, jak i tkanki. Jest ona również całkowicie obojętna dla funkcji naszego organizmu. Pacjentowi nie zagrażają również żadne oparzenia, w przypadku wrażliwszej skóry występować mogą tylko delikatne zaczerwienienia, ale jest to zupełnie normalne. Musimy mieć na względzie, że im grubsze oraz ciemniejsze włosy na skórze, tym łatwiejsze będzie osiągnięcie zamierzonych rezultatów. W przypadku delikatnych i jasnych włosów konieczne będzie wykonanie większej ilości powtórzeń takiego zabiegu. 

Depilacja laserowa twarzy – dla kogo będzie to dobre rozwiązanie?

Depilacja laserowa twarzy polecana jest głównie tym osobom, które są już zmęczone standardowymi metodami umożliwiającymi pozbycie się nadmiernie występującego owłosienia. Depilacja mechaniczna nierzadko uszkadza naskórek oraz powoduje podrażnienie skóry, użycie ciepłego wosku doprowadza zaś do wrastania włosków. Ponadto sposoby te prowadzą również do występowania bolesnych krostek, a co najważniejsze, nie usuwają włosków na długo. Należy co chwilę powtarzać zabiegi, co może być frustrujące. Zupełnie inaczej będzie to wyglądało w wypadku depilacji laserowej. Zabieg ten przeznaczony jest więc dla osób, które doceniają wygodę oraz czas, jak również pragną zupełnie pozbyć się nadmiernego owłosienia. Niewątpliwie, depilacja laserowa to droższy zabieg, sesje zaś wymagają kilkukrotnego powtórzenia, ale na pewno warto. 

Jak często może być powtarzany zabieg depilacji laserowej na twarzy?

Aby zabieg depilacji laserowej twarzy mógł być skuteczny, konieczne będzie przeprowadzenie kilku jego serii. To niezbędne, ponieważ włosy nie rosną w takim samym tempie. Nie można ich zatem usuwać w całości w czasie pojedynczej sesji. Liczba zabiegów będzie jednakże zależna przede wszystkim od predyspozycji indywidualnych wybranej osoby. Od grubości, koloru, ilości włosów, jak również od karnacji skóry. Zabieg depilacji laserowej twarzy powinien być powtarzany zwykle co 4-8 tygodni. Najlepsze rezultaty przynosi sesja 4-6 zabiegów. Zbyt krótka albo zbyt długa przerwa może zmniejszyć rezultaty. Najlepszą z pór roku na rozpoczęcie zabiegów z użyciem lasera będzie jesień albo zima. 

Jak długo trwa zabieg depilacji laserowej twarzy?

Wszystko oczywiście będzie zależało od powierzchni skóry, jaka ma zostać poddana zabiegowi, jak i od tego, jaki typ owłosienia ma dany pacjent. Niemniej jednak zwykle zabieg depilacji laserowej twarzy trwa od kilku do kilkunastu minut. 

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej?

Pierwszy z zabiegów depilacji laserowej twarzy powinna poprzedzić konsultacja z odpowiednim specjalistą oraz dokładny wywiad. Ponadto praktykowana jest także próba laserowa, celem dobrania właściwej dawki promieniowania, jak również sprawdzenia jak skóra zareaguje oraz jaka jest podatność pacjenta na ból. 

 

Zanim skorzystamy z depilacji laserowej twarzy, będziemy musieli przestrzegać ważnych zasad, takich jak: 

 

 • ostatni z peelingów trzeba przeprowadzić minimum na tydzień przed wykonaniem zabiegu, 
 • skóra na twarzy musi być sucha i czysta. Nie możemy jej niczym smarować. Nie może być też ona podrażniona,
 • nie jest zalecane korzystanie z naturalnego opalania albo solarium minimum dwa tygodnie przed wykonaniem depilacji,
 • na miesiąc przed zabiegiem nie można stosować metod golenia włosków, które je wyrywają razem z cebulkami. Można je tylko golić maszynką albo przycinać,
 • na kilka godzin przed depilacją laserową niezbędne będzie dokładne golenie włosów w miejscach, które zostaną poddane oddziaływaniu lasera.

 

Jak powinno wyglądać postępowanie po zabiegu depilacji laserowej twarzy?

Zaraz po przeprowadzeniu zabiegu wystąpić mogą pewne niedogodności, takie jak, chociażby: zaczerwienie, pieczenie lub strupki. Nie powinniśmy się tym jednakże martwić, ponieważ jest to reakcja naturalna i po paru dniach na pewno zniknie. Trzeba też pamiętać o zakazie opalania się po przeprowadzeniu zabiegu przez ok. 2 tygodnie. Na skórę twarzy trzeba nakładać kremy z wysokimi filtrami UVA. Dwa tygodnie po wykonaniu depilacji laserowej twarzy nie można również stosować peelingów. Bezpośrednio po zabiegu nie jest wskazane też branie gorących kąpieli albo chodzenie na basen. Skórę trzeba traktować bardzo łagodnie, przemywać ją wyłącznie czystą wodą. Nie jest zalecane używanie mydła czy też preparatów zawierających alkohol. Mogą być stosowane łagodne kremy.

Depilacja laserowa twarzy – czy jest bolesnym zabiegiem?

Nierzadko usuwanie owłosienia kojarzone jest z odczuwaniem bólu. Niemniej jednak depilacja laserowa jest zabiegiem, który można zastosować nawet u osób mających niewielki próg bólu. W profesjonalnych klinikach do redukowania bólu stosuje się specjalistyczne chłodziarki. Wykorzystywany jest między innymi specjalny system Cooling, który umożliwia ochłodzenie ciała nie tylko przed, ale też w trakcie i po użyciu lasera. Dzięki takiemu schłodzeniu zabieg jest zdecydowanie mniej bolesny. Ograniczone zostaje ryzyko pojawienia się oparzeń, całość zabiegu depilacji laserowej zaś jest jeszcze bardziej bezpieczna i komfortowa dla pacjentów. Poza tym używany epilacji laser posiada szafirową głowicę ze zintegrowanym systemem chłodzenia, który redukuje dodatkowo dyskomfort i dolegliwości bólowe. Głowica ta umożliwia również szybkie usunięcie owłosienia – dzięki czemu czas oddziaływania na skórę laserem zostaje ograniczony do minimum. 

Jakie mogą być przeciwwskazania do depilacji laserowej twarzy?

Trwałe usuwanie włosków na twarzy przy pomocy lasera może zostać wykonane nie tylko u pań, ale również u panów. Nie jest to inwazyjny rodzaj zabiegu czy też niebezpieczny dla organizmu, jednakże przed jego przeprowadzeniem konieczne będzie skonsultowanie się ze specjalistą. Wykluczy on ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia epilacji. Czynnikami, które mogą uniemożliwiać wykonanie depilacji laserowej twarzy, są m.in.:

 

 • świeżo przeprowadzone zabiegi chirurgiczne,
 • różnego typu bliznowce,
 • opryszczka,
 • infekcje skórne,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • choroby nowotworowe,
 • cukrzyca,
 • choroby skórne jak łuszczyca albo bielactwo,
 • przyjmowanie leków mających wpływ na obniżenie krzepliwość krwi, retinoidów czy antybiotyków. 


Depilacja laserowa twarzy – skutki uboczne

Skutki uboczne depilacji laserowej twarzy oraz przeciwwskazania do przeprowadzenia tego zabiegu nie są zbyt często podejmowaną tematyką. Skupiamy się zwykle na rezultatach – na tym, kiedy możemy na nie liczyć i jak długo przyjdzie się nam nimi cieszyć. Związane jest to z tym, iż obecnie przeprowadzane zabiegi depilacji laserowej twarzy są nie tylko efektywne, ale również bezpieczne. Efekty uboczne tej procedury, chociaż mogą występować, pojawiają się raczej sporadycznie. Bezpośrednio po zakończeniu sesji i opuszczeniu gabinetu, w efekcie wypalania z użyciem wiązki lasera mieszków włosowych, które zlokalizowane są w głębokich warstwach skóry, pojawić się może:

 

 • delikatne podrażnienie skóry,
 • zaczerwienienie,
 • miejscowa bolesność oraz tkliwość,
 • delikatne pieczenie skóry,
 • krostki oraz strupki,
 • niewielka opuchlizna.  

 

Dobra wiadomość jest taka, iż wszelkie niepożądane symptomy znikają dosyć szybko, w czasie od kilku godzin do kilku dni.

Jak można zmniejszyć ryzyko występowania efektów ubocznych po depilacji laserowej twarzy?

Biorąc pod uwagę usuwanie owłosienia na twarzy przy pomocy lasera i chcąc zmniejszyć ryzyko występowania efektów ubocznych, trzeba przede wszystkim udać się na taki zabieg do profesjonalnego gabinetu, który ma do dyspozycji nowoczesny sprzęt najwyższej klasy. Depilacja laserem powinna być przeprowadzana przez wykwalifikowanego specjalistę, który dobierze działanie lasera do potrzeb danego pacjenta. 

 

Tak samo istotne będzie to, żeby zastosować się do wskazań po przeprowadzeniu depilacji laserowej. Wśród najbardziej istotnych zaleceń po tym zabiegu należy uwzględnić unikanie czynników drażniących. Oznacza to, iż przez parę dni trzeba: 

 

 • zrezygnować z gorących pryszniców i kąpieli,
 • nie pocierać depilowanych miejsc ręcznikiem, myjką czy gąbką,
 • unikać kontaktu z drażniącymi kosmetykami, jak i dezodorantami i perfumami oraz innym produktami zawierającymi w swoim składzie alkohol,
 • używać łagodnych kosmetyków do mycia oraz pielęgnacji twarzy. Przydatne będą łagodzące i nawilżające kremy czy też preparaty mające w składzie pantenol,
 • nie korzystać z basenu oraz sauny,
 • unikać nadmiernego eksponowania na promienie słoneczne. Zakazane jest opalanie. Jeśli skóra zostanie narażona na kontakt ze słońcem, konieczne będzie użycie kremów z odpowiednio wysokim filtrem.
Udostępnij na:
Zadzwoń do nas!

BEAUTY SKIN FABRYKA NORBLINA

tel. 22 150 20 40
Godziny otwarcia:
poniedziałek – sobota: 8:00 – 20:00
niedziela: 10:00 – 19:00

BEAUTY SKIN ELEKTROWNIA POWIŚLE

tel. 22 20 40 100
Godziny otwarcia:
poniedziałek – sobota: 8:00 – 20:00
niedziela: 10:00 – 19:00

BEAUTY SKIN ŻOLIBORZ

tel. 22 400 66 77
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 8:00 – 21:00
sobota: 08:00 – 19:00

BEAUTY SKIN RADOM

tel. 48 67 78 777
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9:00 – 20:00
sobota: 09:00 – 17:00

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych zgodnie z obowiązującą Polityką Prywatności.