Wydaje Ci, że problem trądziku może dotyczyć tylko okresu młodzieńczego? Niestety, dopada on także osoby w wieku dojrzałym. Trudno to zaakceptować, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że cera w wieku dorastania była gładka i bez wyprysków. Najczęściej przyczyną są zaburzenia hormonalne, zła pielęgnacja skóry, niewłaściwa dieta. Na stan naszej skóry bardzo niekorzystanie wpływa też stres. Gruczoły łojowe zaczynają pracować o wiele intensywniej niż powinny. Namnożone bakterie łatwo przekształcają się w bolesne stany zapalne. Medycyna estetyczna do leczenia trądziku wykorzystuje nowoczesny laser Alma Harmony XL PRO-ACNE. Sprawdź jak po kilku sesjach potrafi zwalczyć chorobę!

Charakterystyka cery trądzikowej

Objawem świadczącym o cerze trądzikowej są krostki, wypryski i przewlekłe stany zapalne. Skóra jest tłusta, przetłuszczająca się na nosie, brodzie i czole. Gruczoły łojowe produkują dużą ilość sebum, co powoduje błyszczenie się skóry. Pierwszą naszą reakcją jest przesuszanie jej kosmetykami na bazie alkoholu, ale powinniśmy wiedzieć, że to właśnie przyczynia się do podrażnienia i nasilenia trądziku. Przesuszona skóra traci wilgoć, gruczoły łojowe otrzymują sygnał, aby odbudować jej ochronną tłuszczową warstwę, zwiększają więc produkcję sebum. Nieleczony trądzik może prowadzić do przebarwień i blizn.

Leczenie trądziku u dorosłych nie jest trudne

Bez względu na czynnik wywołujący trądzik, należy go leczyć, możliwie jak najszybciej. W leczeniu trądziku pomocna jest laseroterapia. Jednym z najnowocześniejszych urządzeń jest laser działający przez platformę Alma Harmony XL PRO ACNE. Jest przeznaczony do leczenia nie tylko różnego rodzaju trądziku, ale także blizn i bruzd pozostałych po zmianach skórnych.

Laser Alma Harmony XL PRO ACNE – jak działa?

Działanie lasera Alma Harmony XL PRO ACNE niweluje problemy skórne towarzyszące szczególnie skórze tłustej, która jest pobudzona do nadmiernego wydzielania sebum. Wiązka lasera działa na najgłębsze warstwy skórne, niszcząc bakterie i stan zapalny. Chłodzenie kontaktowe chroni skórę i umożliwia skuteczne działanie na gruczoły łojowe wewnątrz skóry.

Laser Alma Harmony XL PRO ACNE – szybkość i trwałość efektów

Zabieg laserem Alma Harmony XL PRO ACNE może być przeprowadzony u osób dorosłych z trądzikiem o podłożu hormonalnym jak i u osób z trądzikiem młodzieńczym, o każdym typie skóry. Jest bezpieczny i bezbolesny. Jedna sesja naświetlana to 20 minut. Już po kilku zabiegach możliwe jest całkowite pozbycie się trądziku. Działanie lasera zapewnia gładszą cerę i trwałe rezultaty, zmniejsza się także ryzyko pojawienia blizn potrądzikowych. Terapia laserem Alma Harmony XL PRO przebiega bez skutków ubocznych oraz nie uszkadza okolicznych tkanek. Jak zaznaczają specjaliści z Beauty Skin laserem możemy wyleczyć trądzik z okolic twarzy, dekoltu, pleców i ramion. Skorzystanie z tej metody musi zostać poprzedzone konsultacją lekarską.

Trądzik to poważna choroba. Zwykła terapia antytrądzikowa najczęściej nie przynosi zadowalających efektów. Walka z tym uciążliwym problemem staje się prawdziwym utrapieniem i może trwać nawet kilka lat. Nie należy się jednak poddawać czy chować przed światem. Laser Alma Harmony XL PRO-ACNE pomoże odzyskać piękny wygląd naszej skóry i przywróci pewność siebie.

Po szczegółowe informacje dotyczące zabiegu z użyciem lasera Alma Harmony XL PRO ACNE zapraszamy na stronę beautyskin.com.pl