Wszystko co najlepsze w Beauty Skin w promocji do -70% z okazji Dnia Matki!  Sprawdź!

20 stycznia 2021

Skuteczne zabiegi na trądzik

Z cerą trądzikowym na pewnym etapie życia zmaga się kilkadziesiąt procent Polaków. Dawniej oznaczało to wyrok. Dziś odpowiednio szybka interwencja dermatologa i lekarza medycyny estetycznej pozwala uporać się z nim dużo szybciej.

Dlaczego kremy na trądzik to za mało?

Sklepy są pełne kremów, masek i żeli przeciwtrądzikowych. Najtańsze kosztują kilka, a najdroższe kilkaset złotych. Dlaczego sięganie po nie skazuje większość osób na nierówną walkę? Trądzik powstaje z konkretnej przyczyny. Może to być burza hormonów, dieta czy nieprawidłowa pielęgnacja. Kremy nie likwidują tych przyczyn, a czasem nawet potęgują problem (jak np. zatykające pory kremy i maski).

Tymczasem konsultacja u dermatologa może wyciągnąć na światło dzienne ukryte podłoże trądziku. Następnie można zacząć działać na kilku płaszczyznach i np. wesprzeć proces leczniczy odpowiednimi zabiegami lub wspomóc regenerację komórek. Jakie zabiegi na trądzik warto wtedy polecić?

Czy oczyszczanie cery to skuteczny zabieg na trądzik?

Najpopularniejszym dawniej było manualne oczyszczanie cery. Dziś sama technika tego zabiegu budzi grozę. Po nim pozostawały zwykle blizny i stany zapalne na skórze. Dziś zabiegi na trądzik wyglądają już inaczej. W czasie oczyszczania skóry DermaQuest w Beauty Skin w Warszawie dochodzi do starcia wierzchniej warstwy naskórka. To ona prezentuje się zazwyczaj u osób, które zmagają się z szerokimi porami i zaskórnikami. Istnieje również wariant tego zabiegu na trądzik oparty na dyniowym peelingu. Jest on jeszcze delikatniejszy dla skóry.

Zabiegi na trądzik – różowaty i hormonalny

Zaletą konsultacji w fachowym gabinecie jest to, że od razu dowiesz się, z którym rodzajem trądziku masz do czynienia. Na tej podstawie zostaną dobrane skuteczne zabiegi na trądzik konkretnego typu. W przypadku hormonalnego podłoża polega się takie zabiegi kosmetyczne na trądzik jak Alma Harmony XL PRO Acne.

To laser, który pozwala zniszczyć odpowiedzialne za trądzik bakterie na najgłębszym poziomie naskórka. Dzięki temu do powstania pryszczy nie dojdzie, a z czasem, wraz z kolejnymi zabiegami, cera zacznie się wyraźnie oczyszczać. Plusem jest na pewno to, że Alma Harmony XL PRO Acne w Beauty Skin w Warszawie może być stosowany w aktywnej fazie trądziku. To ważne, bo wiele osób o poważnych problemach z cerą nie może skorzystać z niektórych zabiegów, gdyż wymagają one zaleczenia trądziku – a to u nich nigdy nie następuje.

Drugą formą jest trądzik różowaty. W tym wypadku do skutecznych zabiegów na trądzik należy:

  • Therma Vein,
  • Thunder-MT,
  • Dye-VL.

W tym wypadku wykorzystywane są podobne metody, co przy leczeniu naczynek. Przypomina on bowiem rodzaj wysypki czy rumienia i w ten sposób musi być leczony.

Inne zabiegi kosmetyczne na trądzik

Osobom z kiepską cerą polecamy też inne zabiegi kosmetyczne na trądzik. Jeśli jest on ograniczony do kilku mniejszych wyprysków czy serii zaskórników, pomóc może oczyszczanie twarzy DermaClear.

Pory można zmniejszyć również podczas zabiegów Mediderma. Termolifting Zaffiro nadaje się dla pań, które zmagają się z pryszczami w wieku dojrzałym. Warto wiedzieć, że obszar wykonywania niektórych z tych zabiegów nie ogranicza się do twarzy, ale obejmuje też np. plecy czy dekolt. Również kosmeceutyki mogą przynieść spora poprawę skórze zanieczyszczonej i z problemami. Jeśli chcesz umówić się na któryś z zabiegów kosmetycznych na trądzik, skontaktuj się z nami poprzez stronę www.beautyskin.com.pl.

Udostępnij na:
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Zadzwoń do nas!

BEAUTY SKIN POWIŚLE

tel. 22 20 40 100
Godziny otwarcia:
poniedziałek – sobota: 8:00 – 20:00
niedziela: 10:00 – 19:00

BEAUTY SKIN ŻOLIBORZ

tel. 22 400 66 77
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 8:00 – 21:00
sobota: 08:00 – 19:00

BEAUTY SKIN RADOM

tel. 48 67 78 777
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9:00 – 20:00
sobota: 09:00 – 17:00

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych zgodnie z obowiązującą Polityką Prywatności.