Wszystko co najlepsze w Beauty Skin w promocji do -70% z okazji Dnia Matki!  Sprawdź!

28 maja 2021

Zabiegi dla cery trądzikowej w Beauty Skin

alma harmony beautyskin

Z trądzikiem zmaga się wiele osób. Jednak część z nich nawet po wyleczeniu zmian zapalnych nie jest zadowolona z kondycji swojej cery. Blizny potrądzikowe wyglądają równie nieestetycznie, jak czerwone wypryski i czarne zaskórniki. W ich zwalczaniu nie wystarczy domowa pielęgnacja. Potrzebne jest profesjonalne wsparcie. Poznaj najlepsze zabiegi na trądzik hormonalny i różowaty, umów się do Beauty Skin i uzdrów swoją skórę!

Trądzik jest jedną z najpowszechniejszych dermatoz. To choroba skóry objawiająca się nadmiernym łojotokiem, zmianami zapalnymi (pryszcze) i nie zapalnymi (zaskórniki, wągry), rumieniem, a niejednokrotnie również przebarwieniami pozapalnymi i bliznami potrądzikowymi. Istnieje wiele przyczyn trądziku. Główną są zaburzenia hormonalne i nieprawidłowa praca gruczołów łojowych. Oprócz trądziku młodzieńczego i wieku dorosłego wyróżnia się również trądzik różowaty, zaskórnikowy, ropowiczy i guzkowy, a każda z tych chorób wymaga indywidualnego sposobu leczenia. Z wizytą u specjalisty lepiej nie zwlekać, ponieważ aktywne zmiany trądzikowe szybko się nasilają i przenoszą na inne obszary skóry, wyraźnie pogarszając jej kondycję oraz wygląd.

Najlepsze zabiegi na trądzik hormonalny

Trądzik hormonalny utożsamiamy głównie z okresem dojrzewania, jednak to dermatoza pojawiająca się również u osób dorosłych. Jej objawy to duże, bolesne krosty występujące głównie na brodzie i wzdłuż linii żuchwy, a czasem również na szyi i plecach. Leczenie trądziku hormonalnego wymaga odpowiedniej metody, połączonej z właściwą pielęgnacją. Jeśli zmiany zapalne zostaną wyciszone, przychodzi pora na zabiegi dla cery trądzikowej, które pomagają przywrócić jej zdrową kondycję i atrakcyjny wygląd.

Wśród najskuteczniejszych zabiegów dla cery trądzikowej znajdują się peelingi chemiczne. Zastosowane w nich kwasy w odpowiednim stężeniu regulują łojotok, zwalczają niedoskonałości, działają antyseptycznie, regenerująco, a także odmładzająco. W Beauty Skin wykonujemy profesjonalne peelingi DermaQuest:

  • Peeling dyniowy DermaQuest to peeling enzymatyczno-chemiczny stosowany w zabiegach dla skóry trądzikowej i problematycznej. Wyciąg z dyni jest bogaty w witaminy C, z grupy B i K, które w połączeniu z prowitaminą A i czystym 4% retinolem oraz trzema kwasami tworzą skuteczny preparat terapeutyczny. To rozwiązanie dla osób zmagających się z nadmiernym łojotokiem, licznymi zaskórnikami i zmianami zapalnymi, a także przebarwieniami potrądzikowymi.
  • Peeling Jessnera DermaQuest to bardzo skuteczny peeling medyczny, składający się z kombinacji kwasów salicylowego, mlekowego i rezorcyny oraz komórek macierzystych z lilaka pospolitego. Preparat dogłębnie oczyszcza skórę i delitaknie ją zbiela, działa seboregulująco. Złuszcza zrogowaciałą skórę, odsłaniając młody i zdrowy naskórek. To zabieg na cerę trądzikową ze zmianami zapalnymi, zaskórnikowo-grudkowymi, które pozostawiły na skórze blizny, przebarwienia i nierównomierną strukturę.

Oprócz peelingów chemicznych do najlepszych zabiegów na trądzik należą również te wykonywane laserem. W naszych klinikach Beauty Skin leczenie trądziku odbywa się przy pomocy platformy Alma harmony XL Pro-Acne. Pulsujące światło lasera oddziałuje na głębokie warstwy skóry, wywołując przebudowę skóry i eliminując drobnoustroje odpowiedzialne za tworzenie trądziku. W ten sposób leczy się tę chorobę u źródła. Terapia przebiega szybko, w sposób nieinwazyjny i wysoce bezpieczny. Co więcej, z lasera można skorzystać podczas aktywnej fazy choroby, również zastępując nim antybiotykoterapię. Ponadto w przeciwieństwie do peelingów chemicznych laser nie działa na skórę tak inwazyjnie. Po zabiegu nie dochodzi do intensywnego złuszczania, jednym skutkiem ubocznym może być chwilowe zaczerwienienie. To zabieg na cerę trądzikową polecany przez specjalistów.

Najlepsze zabiegi na trądzik różowaty

Trądzik różowaty to przewlekła choroba skóry o podłożu zapalnym. Wywołuje nie tylko krostki i grudki, lecz również zmiany zapalne i teleangiektazje (tzw. pajączki) oraz napadowe czerwienienie skóry. Objawy trądziku różowatego lokują się przede wszystkim w środkowej części twarzy, przez co trudniej je ukryć. Dlatego tym bardziej warto zadbać o świadomą pielęgnację. Zabiegi dla cery trądzikowej pozwalają zmniejszyć nieestetyczne zmiany i ukoić obciążoną skórę. Jakie zabiegi na trądzik różowaty będą najlepsze? Przede wszystkim laserowe!

Laser Thunder MT jest skuteczny w usuwaniu teleangiektazji i rumienia. Urządzenie emituje dwie fale laserowe: aleksandrytową i neodymowo-yagową, dzięki czemu precyzyjnie oddziałuje na zmiany naczyniowe i eliminuje je w sposób możliwie najdelikatniejszy. Ten zabieg na trądzik i naczynka przynosi oczekiwana poprawę już po jednej sesji, choć czasem, w przypadku licznych teleangiektazji, terapię trzeba powtórzyć. Zabieg jest jednak komfortowy i pozostawia na skórze jedynie drobne ślady (strupki, zaczerwienienie), które znikają samoistnie po około dwóch tygodniach. Wówczas widać efekty pracy lasera Thunder MT.

Nie musisz już dłużej zmagać się z problemami cery trądzikowej! Istnieje wiele skutecznych zabiegów dla tego rodzaju skóry, dostępnych na wyciągnięcie ręki. Umów się na wizytę w Klinice Beauty Skin i odzyskaj naturalne piękno! Zapisy: https://www.beautyskin.com.pl/kontakt/

Udostępnij na:
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Zadzwoń do nas!

BEAUTY SKIN POWIŚLE

tel. 22 20 40 100
Godziny otwarcia:
poniedziałek – sobota: 8:00 – 20:00
niedziela: 10:00 – 19:00

BEAUTY SKIN ŻOLIBORZ

tel. 22 400 66 77
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 8:00 – 21:00
sobota: 08:00 – 19:00

BEAUTY SKIN RADOM

tel. 48 67 78 777
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9:00 – 20:00
sobota: 09:00 – 17:00

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych zgodnie z obowiązującą Polityką Prywatności.