Wszystko co najlepsze w Beauty Skin w promocji do -70% z okazji Dnia Matki!  Sprawdź!

20 kwietnia 2021

Zamykanie naczynek – jakie zabiegi warto rozważyć?

korekta powiek górnych Beautyskin

Cera naczynkowa z pewnością jest jedną z najtrudniejszych w pielęgnacji. Wyjątkowo wrażliwa, podatna na wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych wymaga szczególnej ochrony, jednak nawet ona czasem nie pomaga uchronić się przed widocznymi pajączkami. Sądzisz, że próbowałaś już każdej możliwej metody na ich usunięcie? Poznaj profesjonalne zabiegi zamykania naczynek i przekonaj się, że wciąż masz szansę na gładką skórę!

Laserowe zamykanie naczynek – skuteczne i nowoczesne rozwiązanie

Zabiegi laserowe od dłuższego czasu są prawdziwym hitem medycyny estetycznej. Procedura polega na skierowaniu na rozszerzone naczynka wiązki lasera, która podnosi temperaturę naczyń i znacznie je obkurcza, a w końcu zamyka, co pozwala na trwałe pozbycie się problemu. W naszej klinice stosujemy dwie metody zamykania naczynek z zastosowaniem lasera.

Pierwszym tego typu zabiegiem jest Thunder MT, wykorzystujący urządzenie o aż dwóch wiązkach lasera: aleksandrytowej (długość 755 nm) oraz neodymowo-yagowej (długość 1064 nm). Dzięki temu możliwe jest dokładne, indywidualne dobranie parametrów procedury do potrzeb każdego pacjenta. Dodatkowo głowica wyposażona została w zaawansowany system chłodzenia Qool-Air, co znacznie podnosi komfort zabiegu. Zabieg ten najczęściej przeprowadzany jest jednorazowo, chociaż w razie potrzeby możliwe jest powtórzenie go po 6 tygodniach. Jedna sesja trwa od 20 minut do godziny, zależnie od obszaru zabiegowego.

Drugim oferowanym przez nas zabiegiem zamykania naczynek za pomocą lasera jest Harmony XL Dye-VL. Procedura wykonywana jest za pomocą urządzenia neodymowo-yagowego o długości wiązki 1064 nm. Wykorzystuje on serię aż trzech filtrów, co pozwala na koncentrowanie światła w wyjątkowo wąskim zakresie. Zapewnia to nie tylko lepsze efekty, lecz także bezpieczeństwo zabiegu.

Oba zabiegi właściwie nie wymagają okresu rekonwalescencji. Pacjentka jeszcze tego samego dnia może wrócić do swoich codziennych zajęć. Jedynym efektem ubocznym jest opuchlizna oraz niewielkie strupki w miejscu zabiegu, jednak utrzymują się one maksymalnie do dwóch tygodni i znikają samoistnie. Należy pamiętać również o pewnych przeciwwskazaniach do laserowych zabiegów zamykania naczynek, jak choćby ciąża i okres laktacji, stosowanie leków i ziół światłouczulających, epilepsja, niektóre choroby skóry, zaburzenia krzepnięcia krwi, niektóre choroby skóry, skłonność do powstawania bliznowców czy niewydolność nerek.

Zamykanie naczynek za pomocą radiofrekwencji

Innym oferowanym przez nas zabiegiem na pękające naczynka jest ThermaVein. Procedura ta polega na zastosowaniu fal radiowych, które wywołują w skórze efekt termokoagulacji. Dla precyzyjnego działania wykorzystywane są bardzo cienkie igły, pozwalające wprowadzić energię bezpośrednio do naczyń. Podczas jednego zabiegu możliwe jest wyleczenie do 15 cm rozszerzonych naczynek. Najczęściej dla osiągnięcia pożądanego efektu wystarczy jedna, trwająca 15 minut sesja. Po jej wykonaniu możliwe są jedynie niewielkie zaczerwienienie czy obrzęk, które jednak ustępują szybko i samoistnie. Oczywiście, należy też pamiętać o przeciwwskazaniach do wykonania zamykanie naczynek na twarzy tą metodą: w tym przede wszystkim: ciąży i karmieniu piersią, metalowych implantach, świeżych ranach w miejscu zabiegowym, przebytych nowotworach, zapaleniu skóry czy niektórych chorobach układu krążenia, na przykład zapaleniu żył.

Jak długo utrzymuje się efekt zamykania naczynek?

Chociaż efekty każdego z zabiegu zamykania naczynek są trwałe, zawsze istnieje ryzyko odnowienia problemu. W skórze mającej skłonność do powstawania teleangiektazji rozszerzeniu mogą bowiem ulec inne naczynka. Dlatego w utrzymaniu efektów zabiegu kluczowa jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Bardzo ważne jest także pamiętanie o zaleceniach pozabiegowych i ich skrupulatne przestrzeganie. Najczęściej jest to odpowiednie nawilżanie tkanek, unikanie basenu, siłowni i sauny przez okres 4 tygodni oraz zrezygnowanie z opalania. Wszelkie szczegóły pacjenci poznają podczas konsultacji lekarskiej.

Jesteś zdecydowana na zabieg zamykania naczynek? A może jeszcze się wahasz? Przyjdź do nas na konsultację, a nasi specjaliści z pewnością udzielą Ci wszelkich informacji i rozwieją Twoje wątpliwości.

Udostępnij na:
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Zadzwoń do nas!

BEAUTY SKIN POWIŚLE

tel. 22 20 40 100
Godziny otwarcia:
poniedziałek – sobota: 8:00 – 20:00
niedziela: 10:00 – 19:00

BEAUTY SKIN ŻOLIBORZ

tel. 22 400 66 77
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 8:00 – 21:00
sobota: 08:00 – 19:00

BEAUTY SKIN RADOM

tel. 48 67 78 777
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9:00 – 20:00
sobota: 09:00 – 17:00

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych zgodnie z obowiązującą Polityką Prywatności.