Majowe metamorfozy do -80% Sprawdź!

Szukaj
Close this search box.
12 grudnia 2023

Cellulit – jakie są powody jego występowania?

W dzisiejszych czasach problem z cellulitem ma naprawdę wiele kobiet. To kłopot, który dotyka nawet do 90% kobiet w różnym wieku i niezależnie od indywidualnych predyspozycji do problemów ze skórą. Zmiany wyglądające niczym nieestetyczne grudki występują nie tylko u osób otyłych, ale także wyjątkowo szczupłych. A zatem co jest powodem występowania cellulitu? Jak można się go pozbyć? Zobacz nasz poradnik i dowiedz się więcej!

Czym jest cellulit? To musisz wiedzieć!

Zmiany na skórze nazywane cellulitem to złogi tłuszczowe, które są wynikiem najczęściej nieprawidłowej pielęgnacji skóry na całym ciele, a szczególnie w okolicach pośladków. TO problem związany ze zmianami zwyrodnieniowymi, które obejmują tkankę podskórną. A zatem cellulit rozróżniamy na dwie kategorie: wodny i tłuszczowy.

Ten pierwszy rozwija się w wyniku nagromadzenia się wody w organizmie i zaburzeń dotyczących metabolizmy w przestrzeniach międzykomórkowych. Jeśli chodzi o cellulit tłuszczowy – mówimy o nim, kiedy dochodzi do nadmiernego rozrostu tkanki tłuszczowej na ciele człowieka.

Widoczność cellulitu jest uzależniona od stadium jego rozwoju. Niekiedy bywa też tak, że cellulit jest bolesny, gdyż spore skupiska komórek tłuszczowych powodują ucisk i zaburzenia krążenia.

Skąd bierze się cellulit? Poznaj przyczyny i zacznij z nim walczyć!

Do powstawania cellulitu przyczynia się wiele czynników, a w tym indywidualne predyspozycje do występowania zmian skórnych oraz odkładania się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ten problem dotyczy przede wszystkim kobiet i wynika w zaburzeniach układu hormonalnego. Specjaliści dopatrują się tu problemów z hormonem żeńskim, czyli estrogenem, odpowiadającym za regulację rozkładu oraz magazynowania lipoprotein w komórkach tłuszczowych.

Najczęściej cellulit występuje na partiach ciała, w których tkanka tłuszczowa odkłada się w naturalny sposób. To przede wszystkim takie miejsca, jak:

  • uda,
  • pośladki,
  • łydki,
  • brzuch,
  • piersi.

Cellulit tłuszczowy to kłopot związany z odkładaniem się tkanki tłuszczowej. Głównie z tego powodu problem cellulitu pojawia się głównie u osób z nadwagą. Niemniej jednak wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu do odkładania się tkanki tłuszczowej.

Co wpływa na częste występowanie cellulitu?

Wyróżniamy kilka czynników, które rzutują na rozrost cellulitu na ciele kobiety lub mężczyzny. Do pogłębiania się takiego problemu wpływa przede wszystkim mało aktywny tryb życia. Praca siedząca, brak jakiegokolwiek sportu w codziennych aktywnościach oraz nieprawidłowa dieta to główne czynniki, które powodują, że na skórze pojawia się tzw. pomarańczowa skórka.

Innym czynnikiem, który może rzutować na skłonności do występowania cellulitu to po prostu genetyka. Uwarunkowania rodzinne mogą powodować, że skłonność do cellulitu jest większa lub mniejsza. Geny rzutują na to, jak dystrybuowana jest tkanka tłuszczowa w organizmie oraz jak szybko zachodzą procesy metaboliczne.

Pamiętaj! Jeśli nie dbasz o zdrową i zbilansowaną dietę oraz nie masz odpowiednio dużej dawki ruchu na co dzień, prawdopodobnie spotkasz się z problemem cellulitu oraz odkładającej się tkanki tłuszczowej.

Jak można usunąć cellulit?

Jest wiele skutecznych sposobów, które umożliwiają walkę z cellulitem tłuszczowym oraz wodnym. To przede wszystkim wprowadzenie zdrowej diety, aktywności fizycznych oraz suplementacja organizmu. W razie dużego problemu z cellulitem warto też umówić się na profesjonalne zabiegu kosmetyczne, które skutecznie wspomagają redukcję tego problemu z estetyką skóry.

Udostępnij na:
Zadzwoń do nas!

BEAUTY SKIN FABRYKA NORBLINA

tel. 22 150 20 40
Godziny otwarcia:
poniedziałek – sobota: 8:00 – 20:00
niedziela: 10:00 – 19:00

BEAUTY SKIN ELEKTROWNIA POWIŚLE

tel. 22 20 40 100
Godziny otwarcia:
poniedziałek – sobota: 8:00 – 20:00
niedziela: 10:00 – 19:00

BEAUTY SKIN ŻOLIBORZ

tel. 22 400 66 77
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 8:00 – 21:00
sobota: 08:00 – 19:00

BEAUTY SKIN RADOM

tel. 48 67 78 777
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9:00 – 20:00
sobota: 09:00 – 17:00

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych zgodnie z obowiązującą Polityką Prywatności.