Przygotuj się na lato z Beauty Skin do -80% Sprawdź!

Szukaj
Close this search box.
29 października 2018

Chirurgia plastyczna powiek – kiedy wskazana jest korekta powiek, jakie są efekty zabiegu?

chirurgia plastyczna powiek beautyskin

Plastyka powiek to jedna z gałęzi chirurgii plastycznej, która pozwala na usunięcie defektów w obszarze oczu. Bardzo często celem korekty powiek jest wizualne odmłodzenie, a także otworzenie oka, które pod wpływem naturalnych procesów starzenia doznaje pewnych zniekształceń, jednak często też ma za zadanie pozbycie się innych defektów utrudniających codziennie funkcjonowanie. Kiedy plastyka powiek jest zalecana?

Zalecenia do wykonania korekty powiek

Zazwyczaj chęć skorzystania z ofert chirurgii plastycznej powiek jest zależna od indywidualnego samopoczucia pacjenta i sposobu oraz gwałtowności, z jaką zachodzi proces starzenia się organizmu. Istnieje kilka bezpośrednich powodów wykonania korekty powiek, którą można podzielić na górną i dolną powiekę w zależności od dolegliwości:

Korekta powiek górnych:

  • nadmiar skóry znajdujący się w obszarze powieki górnej, który nie tylko wpływa na estetykę, znacznie “zamykając” oko, ale również może być przyczyną ograniczonej widoczności. Wówczas konieczne jest wykonanie korekty powiek górnych, w celu zwiększenia obszaru widzenia i odciążenia oczu.
  • uwarunkowana genetycznie “opadająca powieka”, w wyniku której powieka ruchoma zostaje przykryta przez górną część powieki. Defekt ten może być również spowodowany osłabieniem poszczególnych mięśni twarzy znajdujących się w obszarze oczu.

Korekta powiek dolnych

  • nadmiar tkanki tłuszczowej znajdujący się w dolnej powiece, co znacznie obniża walory estetyczne oka, powoduje efekt “zmrużenia”. W takim przypadku konieczna jest korekta powieki dolnych.
  • nadmiar skóry w obszarze dolnych powiek, tworzenie się tak zwanych worków pod oczami, wpływających na estetykę i dający efekt postarzenia.

Najczęściej pacjentami zgłaszającymi się na zabieg korekty powiek są kobiety i mężczyźni w wieku przekraczającym 35 rok życia. Nie jest to jednak regułą, szczególnie w przypadku osób, z predyspozycjami genetycznymi do powstawania defektów, najczęściej jednak plastyka powiek wykonywana jest w celu zredukowania widocznych objaw starzenia się, a te widoczne są zwykle po osłabieniu włókien kolagenowych i znacznej utracie tego białka, co następuje właśnie koło 35 roku życia.

Zabiegi korekty powiek

Najskuteczniejszą metodą radzenia sobie z defektami w obszarze oczu jest oczywiście chirurgia plastyczna powiek. Ingerencja chirurgiczna pozwala skutecznie pozbyć się nadmiaru skóry czy przepukliny tłuszczowej, czyli tak zwanych worków. Pod okiem doświadczonego chirurga, po uprzednim przygotowaniu może zostać przeprowadzony zabieg pod znieczuleniem miejscowym. Jest to dość łagodny zabieg, po którym czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki. Pacjent powinien pozostać w opatrunku uciskowym od 2 do 6 godzin, natomiast szwy po operacji można zdjąć po upłynięciu około 6 dni.

Przygotowanie do zabiegu korekcji powiek

Wykonanie samego zabiegu chirurgicznego nie jest skomplikowane i można go zaliczyć do tych łagodnych. Mimo to, jest to ingerencja z użyciem skalpela, a co ważniejsze, konieczne jest zastosowanie znieczulenia. Z tego względu niezbędny jest szczegółowy wywiad z pacjentem, a także przygotowanie badań podstawowych, takich jak morfologia krwi, jonogram czy układ krzepnięcia, które pozwolą na przeprowadzenie zabiegu w sposób zupełnie bezpieczny dla pacjenta.

Niechirurgiczne metody korekcji powiek

Przed zdecydowaniem się na wykonanie zabiegu z zakresu chirurgii plastycznej powiek, można zastosować również nieinwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które zwiększają napięcie skóry i pobudzają fibroblasty do intensywniejszej produkcji kolagenu. Do takich zaliczyć można wszelkie zabiegi odmładzające, które mogą poprawić defekty takie jak worki pod oczami czy pojawiające się z wiekiem kurze łapki, bądź pogłębiające się zmarszczki mimiczne.

Udostępnij na:
Zadzwoń do nas!

BEAUTY SKIN FABRYKA NORBLINA

tel. 22 150 20 40
Godziny otwarcia:
poniedziałek – sobota: 8:00 – 20:00
niedziela: 10:00 – 19:00

BEAUTY SKIN ELEKTROWNIA POWIŚLE

tel. 22 20 40 100
Godziny otwarcia:
poniedziałek – sobota: 8:00 – 20:00
niedziela: 10:00 – 19:00

BEAUTY SKIN ŻOLIBORZ

tel. 22 400 66 77
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 8:00 – 21:00
sobota: 08:00 – 19:00

BEAUTY SKIN RADOM

tel. 48 67 78 777
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9:00 – 20:00
sobota: 09:00 – 17:00

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych zgodnie z obowiązującą Polityką Prywatności.