Majowe metamorfozy do -80% Sprawdź!

Szukaj
Close this search box.
15 grudnia 2023

Depilacja laserowa a peeling skóry – kiedy można go wykonać?

Postęp technologiczny dotknął też branży kosmetycznej, co jest widoczne przede wszystkim w zabiegach epilacji laserowej. To nowoczesne metody usuwania owłosienia, dzięki którym możemy skutecznie sprawić, że nasza skóra będzie perfekcyjnie gładka i aksamitna, bez żadnych podrażnień. Niemniej jednak jest kilka wskazówek, o których warto pamiętać, aby nie nabawić się nieestetycznych zmian skórnych po zabiegach epilacji laserem. Dowiedz się, czy peelingi skóry są wskazane przed albo po zabiegu depilacji wiązką laserową.

Epilacja laserowa a zalecenia zabiegowe

W każdym gabinecie depilacji laserowej specjaliści wydają określone zalecenia odnośnie do tego, jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej. Aby przygotować się rzetelnie do usunięcia owłosienia wiązką lasera, zalecamy konsultację z kosmetologiem. Tylko wtedy można dopasować odpowiednią metodę depilacji laserowej do potrzeb pacjentki lub pacjenta.

Zobacz najważniejsze zasady, do których trzeba się stosować w przypadku chęci odbycia zabiegu depilacji laserowej:

  • nie używamy produktów do pielęgnacji ciała, które mają silne działanie i zawierają w składzie alkohole, nadtlenek benzoilu lub kwas salicylowy,
  • do 6 tygodni przed zabiegiem rezygnujemy z opalania skóry – zarówno naturalnie, jak i na solarium,
  • dzień przed depilacją laserem musimy ogolić depilowane miejsca maszynką jednorazową,
  • unikamy używania pęsety, depilatorów elektrycznych oraz wosku na 6 tygodni przed planowaną wizytą,
  • odstawiamy zioła i leki światłouczulające, które mogłyby wywołać niepożądane efekty podczas zabiegu depilacji laserem,
  • na dwa tygodnie przed planowaną epilacją laserową rezygnujemy z zabiegów medycyny estetycznej, np. wypełniacze, mikrodermabrazja oraz peelingi chemiczne.

Zalecamy też zrezygnować z peelingów skóry tuż przed i po zabiegu depilacji laserowej. Przed zabiegiem skóra powinna być idealnie czysta, natomiast po wydepilowaniu danej partii ciała tkanki są nieco osłabione i wrażliwe. Peeling w takiej sytuacji mógłby doprowadzić do dyskomfortu i zaczerwienienia.

Jak postępować po zabiegu depilacji laserowej?

W okresie rekonwalescencji po depilacji laserowej, istotne jest stosowanie łagodzących produktów do pielęgnacji skóry, takich jak kremy chłodzące czy balsamy na bazie aloesu. Unikać należy peelingu i innych zabiegów mogących nadmiernie pobudzić skórę. Jeśli po zabiegu występuje zaczerwienienie i obrzęk – najczęściej objawy znikają do 3 dni. 

Czy depilacja laserowa wywołuje skutki uboczne?

Wszystkie zabiegi kosmetyczne wiążą się z minimalnym ryzykiem występowania skutków ubocznych. W przypadku epilacji laserowej mówimy o obrzękach, zaczerwienieniu oraz podrażnieniu skóry. W celu zminimalizowania negatywnych skutków warto skonsultować się z doświadczonym kosmetologiem i zrezygnować przed zabiegiem depilacji ze stosowania kosmetyków i innych środków chemicznych, które mogłyby wejść w reakcję z wiązką lasera.

Peelingi a depilacja laserowa – czy można je wykonać? Podsumowanie

Mechaniczne peelingi domowe, np. cukrowe, które można wykonać w domu nie są polecane zarówno przed, jak i po zabiegu epilacji laserowej. Dlaczego? Otóż takie działania powodują mikrouszkodzenia skóry, a także mogą wywoływać reakcje alergiczne i infekcje bakteryjne. 

Zaleca się, aby zrezygnować z peelingów mechanicznych i chemicznych w okresie co najmniej dwóch tygodni przed i po depilacji laserowej. To gwarancja, że na powierzchni skóry nie pojawią się żadne stany zapalne. Oczywiście po epilacji laserem można w ciągu kilku dni zacząć delikatnie złuszczać naskórek, ale ostrożnie – na pewno nie z użyciem mocnych środków peelingujących.

Udostępnij na:
Zadzwoń do nas!

BEAUTY SKIN FABRYKA NORBLINA

tel. 22 150 20 40
Godziny otwarcia:
poniedziałek – sobota: 8:00 – 20:00
niedziela: 10:00 – 19:00

BEAUTY SKIN ELEKTROWNIA POWIŚLE

tel. 22 20 40 100
Godziny otwarcia:
poniedziałek – sobota: 8:00 – 20:00
niedziela: 10:00 – 19:00

BEAUTY SKIN ŻOLIBORZ

tel. 22 400 66 77
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 8:00 – 21:00
sobota: 08:00 – 19:00

BEAUTY SKIN RADOM

tel. 48 67 78 777
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9:00 – 20:00
sobota: 09:00 – 17:00

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych zgodnie z obowiązującą Polityką Prywatności.