Majowe metamorfozy do -80% Sprawdź!

Szukaj
Close this search box.
2 grudnia 2023

Obwisłe ramiona – co z tym zrobić?

Mnóstwo kobiet zmaga się z problemem obwisłych ramion, czyli z potocznie zwanymi pelikanami.  Co ciekawe, nawet mężczyźni miewają problem z nadmiernie wiszącą skórą na ramionach. Takie problemy pojawiają się głównie po znacznej utracie masy ciała, a także w wyniku procesów starzenia się organizmu człowieka. Chcesz dowiedzieć się, jak poradzić sobie z obwisłą skórą na ramionach? Czy można skutecznie pozbyć się tego problemu? Zobacz nasz poradnik i spraw, że pelikany nie będą Twoją codzienną zmorą.

Przyczyny obwisłej skóry na ramionach

Jest wiele czynników, które powodują, że skóra na ramionach po prostu wisi. Standardem jest utrata elastyczności i jędrności skóry, np. w wyniku starzenia się organizmu. Niemniej jednak pelikany obserwujemy coraz częściej u osób młodych, np. z problemami z nadwagą i otyłością.

Główne przyczyny pojawiania się zwisającej skóry na ramionach to:

  • brak zbilansowanej diety,
  • siedzący tryb życia,
  • zerowa aktywność fizyczna na co dzień,
  • zaburzenia hormonalne w organizmie, szczególnie w przypadku kobiet.

Warto też dodać, że nieestetyczne pelikany mogą wynikać także z utraty kolagenu ze skóry, co jest naturalnym procesem starzenia. Niezależnie od przyczyn z wiszącą skórą można skutecznie walczyć, aby odzyskać pewność siebie i komfort.

Ujędrnianie obwisłych ramion – jak to zrobić? Skuteczne metody w praktyce

Najlepszym sposobem na naturalną walkę z obwisłymi ramionami jest aktywność fizyczna. Zalecamy wprowadzenie regularnych ćwiczeń, szczególnie tych, które wzmacniają mięśnie tricepsy. Możemy w tym celu robić pompki klasyczne, szwedzkie, a także intensywne treningi z wykorzystaniem sztangi.

Kolejny krok do walki z obwisłymi ramionami to wprowadzenie zdrowej i zbilansowanej diety. Choć utrata kilogramów przyczynia się do pogłębiania problemu pelikanów na ramionach, to jednak im mniejsza masa ciała, tym mniejsze ryzyko ich występowania w przyszłości. Zrezygnujmy też z jedzenia wysokoprzetworzonego jedzenia, które powoduje odkładanie się tkanek tłuszczowych.

Aby jednak uzyskać najlepsze efekty neutralizacji problemu obwisłych ramion, polecamy zabiegi medycyny estetycznej. Polecamy przede wszystkim takie zabiegi, jak liposukcja, kriolipoliza oraz lipoliza laserowa. Przy pomocy takich czynności efektywnie usuniemy nadmiar tkanki tłuszczowej z ramion, a to pozwoli na ujędrnienie skóry i zredukowanie zjawiska „wiszącej skóry. Oczywiście po zabiegach medycyny estetycznej konieczne jest zachowanie okresu rekonwalescencji. Dopiero później efekty wykonania zabiegów będą widoczne i… na pewno zadowalające!

Jakie są najskuteczniejsze zabiegi na obwisłe ramiona?

Zabiegi na obwisłe ramiona to przede wszystkim usługi z zakresu medycyny estetycznej. Te polegają głównie na usuwaniu tkanki tłuszczowej lub jej odsysaniu, dzięki czemu pelikany po czasie całkowicie znikają z naszych ramion. Zachęcamy przede wszystkim do zabiegu lipolizy, gdzie z użyciem lasera diodowego oddziałujemy na tkankę tłuszczową. W ten sposób redukujemy poziom tłuszczu w tkankach skórnych nawet o 25%. Tyle wystarczy, aby uzyskać widoczny efekt zmniejszenia tzw. pelikanów oraz ujędrnienia skóry na ramionach.

Co ciekawe, lipoliza powoduje też, że wewnętrzne struktury skórne produkują naturalny kolagen, a to przyczynia się do poprawy kondycji skóry oraz jej napięcia. Oprócz lipolizy skuteczne metody walki z wiszącą skórą na ramionach to wykorzystanie fal radiowych, lifting ultradźwiękowy oraz wszelkiego rodzaju masaże ujędrniające.

Udostępnij na:
Zadzwoń do nas!

BEAUTY SKIN FABRYKA NORBLINA

tel. 22 150 20 40
Godziny otwarcia:
poniedziałek – sobota: 8:00 – 20:00
niedziela: 10:00 – 19:00

BEAUTY SKIN ELEKTROWNIA POWIŚLE

tel. 22 20 40 100
Godziny otwarcia:
poniedziałek – sobota: 8:00 – 20:00
niedziela: 10:00 – 19:00

BEAUTY SKIN ŻOLIBORZ

tel. 22 400 66 77
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 8:00 – 21:00
sobota: 08:00 – 19:00

BEAUTY SKIN RADOM

tel. 48 67 78 777
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9:00 – 20:00
sobota: 09:00 – 17:00

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych zgodnie z obowiązującą Polityką Prywatności.