Majowe metamorfozy do -80% Sprawdź!

Szukaj
Close this search box.
11 grudnia 2023

Hormony a przeciwwskazania do depilacji laserowej

W dzisiejszych czasach wiele osób postanawia zapisać się na zabieg depilacji laserowej. To skuteczna metoda usuwania owłosienia, która pozwala na osiągnięcie długotrwale utrzymującego się efektu oraz idealnie gładkiej skóry każdego dnia, bez podrażnień. Czy z epilacji laserem może korzystać każdy? Zaburzenia hormonalne w organizmie często są przyczyną pojawiającego się nadmiernego owłosienia na różnych partiach ciała. Zobacz, kiedy użycie wiązki lasera do usuwania włosów jest zasadne i bezpieczne.

Problemy z zabrudzeniami hormonalnymi – czy depilacja laserem jest bezpieczna?

Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby osoby z problemami hormonalnymi skorzystały z zabiegów depilacji laserowej dowolnych partii ciała. W ten sposób można skutecznie zredukować objawy zaburzeń hormonalnych, które dotyczą m.in. trądziku, zmian skórnych, a także nadmiernego owłosienia na nietypowych partiach ciała.

Epilacja laserem uszkadza mieszki włosowe, dzięki czemu włosy po prostu z czasem nie odrastają i stają się mniej trwałe. W przypadku występowania zaburzeń hormonalnych w organizmie człowieka pojawiają się nowe mieszki włosowe, które można skutecznie zwalczyć wyłącznie wiązką laserową. Oczywiście epilacja laserem wymaga cyklicznych działań. To znaczy, że zabiegi muszą być dzielone na sesje – często do całkowitego usunięcia owłosienia potrzebujemy nawet kilkanaście sesji.

Aby usuwanie włosów laserem było skuteczne, trzeba przede wszystkim wykonać odpowiednio długie przerwy między seriami – średnio od 4 do 8 tygodni. Laser uszkadza wyłącznie włosy będące w fazie wzrostu – wtedy epilacja laserem jest najskuteczniejsza.

Problemy hormonalne u kobiet a nadmierne owłosienie

Wiele kobiet cierpi na zaburzenia hormonalne, które najczęściej skutkują występowaniem nadmiernego owłosienia na nietypowych dla kobiet partiach ciała. Najczęściej główną przyczyną problemów jest wysoki poziom testosteronu. Schorzenia związane z zabrudzeniami hormonalnymi u kobiet przedstawiamy poniżej.

Hirsutyzm

Hirsutyzm to stan charakteryzujący się obecnością grubych, zazwyczaj ciemnych włosów w miejscach typowych dla płci męskiej. Włosy te często występują na twarzy (szczególnie nad górną wargą), a także na brzuchu i klatce piersiowej. Przyczyną ich pojawienia się w miejscach nietypowych dla kobiet jest zwiększone stężenie androgenów. Wysoki poziom androgenów może również wiązać się z PCOS (zespół policystycznych jajników), częstą dolegliwością wśród kobiet.

Hipertrichoza

Hipertrichoza manifestuje się przez wyraźne owłosienie na całym ciele. Jest to zaburzenie związane z problemami endokrynologicznymi i może dotykać zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Wysoki poziom prolaktyny

Nadmierne owłosienie u kobiet może być również spowodowane wysokim poziomem prolaktyny, hormonu produkowanego przez przysadkę mózgową. Oprócz nadmiernego owłosienia, wysoki poziom prolaktyny może prowadzić do innych zaburzeń, takich jak problemy z miesiączkowaniem, niepłodność, czy trądzik.

Depilacja laserem – najlepsze rozwiązanie na problem z nadmiernym owłosieniem!

Jeśli zmagasz się z problemem nadmiernego owłosienia, koniecznie skorzystaj z możliwości usunięcia włosów przy pomocy zabiegów depilacji laserowej. To w 100% bezpieczne i skuteczne działania, które umożliwiają pozbycie się włosów: skutecznie, efektywnie i długotrwale. Po odbyciu kilku do kilkunastu sesji epilacji laserowej możemy nawet całkowicie pozbyć się niechcianych włosów.

Wystarczy umówić się na wizytę w sprawdzonej klinice, gdzie specjaliści dopasują rodzaj zabiegu i typ wiązki lasera do potrzeb pacjenta. Dzięki temu mamy gwarancję, że depilacja laserem przyniesie zadowalające efekty u osób z zaburzeniami hormonalnymi.

Udostępnij na:
Zadzwoń do nas!

BEAUTY SKIN FABRYKA NORBLINA

tel. 22 150 20 40
Godziny otwarcia:
poniedziałek – sobota: 8:00 – 20:00
niedziela: 10:00 – 19:00

BEAUTY SKIN ELEKTROWNIA POWIŚLE

tel. 22 20 40 100
Godziny otwarcia:
poniedziałek – sobota: 8:00 – 20:00
niedziela: 10:00 – 19:00

BEAUTY SKIN ŻOLIBORZ

tel. 22 400 66 77
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 8:00 – 21:00
sobota: 08:00 – 19:00

BEAUTY SKIN RADOM

tel. 48 67 78 777
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9:00 – 20:00
sobota: 09:00 – 17:00

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych zgodnie z obowiązującą Polityką Prywatności.