Epilacja laserowa do -70% OFF! Sprawdź!   

Szukaj
Close this search box.
4 stycznia 2023

Jakie są tajniki fotoodmładzania?

Rozwój medycyny estetycznej umożliwia wykorzystanie coraz większej ilości zabiegów. Jednym z najnowszych osiągnięć jest fotoodmładzanie – stymulowanie skóry przy pomocy światła lasera. Dla kogo wskazane jest fotoodmładzanie, na czym polega ten zabieg, jakie są jego rodzaje, jakie mogą być przeciwskazania?  Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule. 

Fotoodmładzanie – dla jakiej skóry będzie wskazane? 

Odpowiadając na pytanie, jakie są tajniki fotoodmładzania, należałoby rozpocząć od wskazań dla takiego zabiegu. Delikatna skóra na dekolcie, twarzy i szyi jest niemalże każdego dnia narażona na szkodliwe oddziaływanie zewnętrznych czynników. W zestawieniu z promieniowaniem słonecznym, stresem oraz zachodzącymi procesami w naszej skórze – pojawia się foto starzenie. Najczęściej efekty takiego procesu zauważalne są ok. 35 roku życia, niemniej jednak nawet dwudziestoletnie kobiety zauważyć mogą pierwsze z oznak pod postacią przebarwień oraz popękanych naczynek. Poza tym to również zbytnia suchość utrata blasku i elastyczności czy nadwrażliwość. 

Tajniki fotoodmładzania – na czym polega? 

Zabiegi fotoodmładzania nie zajmują nazbyt wiele czasu. Najczęściej trwają od 5 do 30 minut. W czasie nich można odczuwać delikatne pieczenie czy też świąd skóry, niemniej jednak naświetlanie nie powoduje sporego dyskomfortu. Po zakończonym zabiegu możliwe są zaczerwienienia, niemniej pierwsze rezultaty dostrzegalne są od razu. Bardzo istotne będzie, żeby po zabiegu nie chodzić do sauny, nie wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych. Konieczne jest jednak używanie silnych kremów z filtrem. Poza tym trzeba bezwzględnie zrezygnować ze stosowania kosmetyków, które mają w składzie alkohol – po tym zabiegu skóra musi się właściwie zregenerować, żeby rezultaty były dobre, alkohol może zaś zakłócać procesy regeneracyjne. 

Rodzaje zabiegów fotoodmładzania

Dostępnych jest kilka sposobów fotoodmładzania. Najpopularniejsze będzie na pewno laserowe fotoodmładzanie. Ten zabieg został stworzony z myślą o kobietach w dowolnym wieku. Jest bezpieczny i umożliwia nie tylko likwidację oznak starzenia, ale również usunięcie przebarwień. Innym typem jest fotoodmładzanie IPL – to zabieg, który odmładza i ujędrnia zauważalnie skórę, dlatego jest niezwykle efektywny podczas walki z oznakami starzenia. Zanim wybierzemy się na ten zabieg, powinniśmy skonsultować się z dermatologiem specjalizującym się w zakresie medycyny estetycznej. 

Tajniki fotoodmładzania – efekty

Fotoodmładzanie jest jednym spośród tych zabiegów, które znakomicie sprawdzą się u młodych, ok. trzydziestoletnich kobiet. Umożliwia likwidację pierwszych z symptomów starzenia się skóry, a ponadto sprawia, iż przebarwienia czy rozszerzone pory zanikają. Biorąc pod rozwagę niewielką cenę, szybkie rezultaty, krótki czas trwania zabiegu, jest to jednym z najskuteczniejszych sposobów na zachowanie pełnej blasku, młodzieńczej cery oraz pięknego wyglądu. Na taki zabieg warto wybrać się z bliską przyjaciółką albo zrobić sobie niewielki prezent z okazji urodzin – nic przecież nie poprawia tak nastroju, jak piękna skóra. 

Jakie mogą być przeciwwskazania do fotoodmładzania? 

Zabiegi fotoodmładzania poleca się najczęściej każdemu. Nie można się jemu poddać w wypadku, kiedy:

 • karmi się piersią,
 • jest się w ciąży,
 • ma się nadciśnienie,
 • stany zapalne skóry,
 • nieuregulowaną cukrzycę,
 • świeżą opaleniznę. 

Jakie zalety ma fotoodmładzanie? 

Wśród zalet fotoodmładzania należy wymienić: 

 • eliminację rumienia,
 • usuwanie zmian trądzikowych,
 • usuwanie pajączków i pękniętych naczynek,
 • redukcję zmarszczek,
 • zmniejszenie porów,
 • zlikwidowanie przebarwień,
 • zwiększenie elastyczności skóry,
 • zatrzymanie procesów starzenia skóry. 
Zadzwoń do nas!

BEAUTY SKIN POWIŚLE

tel. 22 20 40 100
Godziny otwarcia:
poniedziałek – sobota: 8:00 – 20:00
niedziela: 10:00 – 19:00

BEAUTY SKIN ŻOLIBORZ

tel. 22 400 66 77
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 8:00 – 21:00
sobota: 08:00 – 19:00

BEAUTY SKIN RADOM

tel. 48 67 78 777
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9:00 – 20:00
sobota: 09:00 – 17:00

Udostępnij na:
Zadzwoń do nas!

BEAUTY SKIN POWIŚLE

tel. 22 20 40 100
Godziny otwarcia:
poniedziałek – sobota: 8:00 – 20:00
niedziela: 10:00 – 19:00

BEAUTY SKIN ŻOLIBORZ

tel. 22 400 66 77
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 8:00 – 21:00
sobota: 08:00 – 19:00

BEAUTY SKIN RADOM

tel. 48 67 78 777
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9:00 – 20:00
sobota: 09:00 – 17:00

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych zgodnie z obowiązującą Polityką Prywatności.