Epilacja laserowa do -70% OFF! Sprawdź!   

Szukaj
Close this search box.
8 stycznia 2023

Kiedy warto zdecydować się na mikrodermabrazję?

Zdrowa oraz zadbana skóra na twarzy stanowi podstawę właściwego wyglądu. Tym bardziej po zimie oraz w czasie lata naszej skórze potrzebne są zabiegi, które dokładnie ją oczyszczą oraz zregenerują. Jednym z najpowszechniejszych zabiegów przeprowadzanych w gabinetach kosmetycznych jest tzw. mikrodermabrazja. To bezpieczny zabieg, pod warunkiem, iż zostanie przeprowadzony przez doświadczoną kosmetyczkę. 

Mikrodermabrazja – co to takiego? 

Mikrodermabrazja to zabieg kosmetyczny nazywany także mikro peelingiem. Opiera się na mechanicznym złuszczeniu warstw zewnętrznych naskórka przy pomocy strumienia mikrokryształków. Z uwagi na zastosowany typ kryształków do wyboru jest: Zabieg cząstkami tlenku magnezu, chlorku sodu czy korundu (inaczej kryształkami tlenku glinu. Nowość stanowi zabieg z wykorzystaniem tarcz diamentowych. 

Mikrodermabrazja – jak wygląda zabieg?

Po pierwsze skóra musi zostać dokładnie oczyszczona, odtłuszczona oraz osuszona. Po poddaniu ocenie stanu naskórka kosmetyczka musi dobrać właściwą grubość kryształków, jak i siłę strumienia, ewentualnie moc i szybkość obrotów diamentowej tarczy. Później rozpoczyna przesuwanie głowicą urządzenia po twarzy. Aparat ściera równocześnie naskórek oraz zasysa zanieczyszczenia razem z pozostałościami kryształków. Ważne jest, żeby pacjentka miała przez cały ten czas specjalne okulary na oczach, które je ochronią. 

Kiedy warto zdecydować się na mikrodermabrazję? – zalecenia

Odpowiadając na pytanie, kiedy warto zdecydować się na mikrodermabrazję, należy zauważyć, iż jest to zabieg zalecany przede wszystkim osobom, które mierzą się z przebarwieniami, rozszerzonymi porami, trądzikiem czy zaskórnikami. Sprawdzi się również podczas walki z rozstępami, cellulitem czy zmarszczkami. Z uwagi też na to zabieg ten może być przeprowadzany nie tylko na twarzy, ale również na plecach, dekolcie czy szyi. Mikrodermabrazja będzie pomocna w wypadku skóry pozbawionej blasku, zmęczonej i mającej oznaki starzenia. 

Mikrodermabrazja – jakie mogą być przeciwwskazania? 

Niestety nie u każdej osoby mikrodermabrazja będzie wskazana. Jednym z najważniejszych przeciwwskazań do jej przeprowadzenia jest trądzik różowaty. Nie można go mylić ze zwykłym trądzikiem. Trądzik różowaty jest przewlekłym schorzeniem zapalnym skóry, które wymaga wdrożenia leczenia specjalistycznego. 

Jeśli u pacjenta doszło do przerwania ciągłości skóry w miejscu, gdzie ma być przeprowadzona mikrodermabrazja, nie powinno się wykonywać zabiegu do chwili zagojenia rany. Trzeba również mieć na względzie, iż mikro rany, które powstają w czasie zabiegu, mogą być narażone na infekcje. Mikrodermabrazja nie jest wykonywana w wypadku występowania u pacjenta brodawki albo opryszczki, jak również podczas zakażenia grzybiczego, wirusowego czy bakteryjnego. Poza tym osoby mierzące się z chorobą nowotworową tym bardziej skóry albo będące w trakcie leczenia onkologicznego nie powinny poddawać się mikrodermabrazji. 

Mikrodermabrazja – zalecenia

Warto mieć na względzie, iż nie jest zalecane przeprowadzanie takiego zabiegu w czasie mroźnej zimy i upalnego lata. Najlepszym czasem na mikrodermabrazję będzie wiosna oraz jesień. Istotne jest to, aby w wypadku doustnej terapii z użyciem leków mających w składzie izotretynoinę odczekać minimum sześć miesięcy, zanim podda się zabiegowi. Zdarzyć się może, iż po zabiegu w efekcie podrażnienia pojawi się zaczerwienienie skóry, uczucie swędzenia, pieczenia czy mrowienia. Może występować także rumień. Wszystko jednakże samoistnie zniknie. 

Zadzwoń do nas!

BEAUTY SKIN POWIŚLE

tel. 22 20 40 100
Godziny otwarcia:
poniedziałek – sobota: 8:00 – 20:00
niedziela: 10:00 – 19:00

BEAUTY SKIN ŻOLIBORZ

tel. 22 400 66 77
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 8:00 – 21:00
sobota: 08:00 – 19:00

BEAUTY SKIN RADOM

tel. 48 67 78 777
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9:00 – 20:00
sobota: 09:00 – 17:00

Udostępnij na:
Zadzwoń do nas!

BEAUTY SKIN POWIŚLE

tel. 22 20 40 100
Godziny otwarcia:
poniedziałek – sobota: 8:00 – 20:00
niedziela: 10:00 – 19:00

BEAUTY SKIN ŻOLIBORZ

tel. 22 400 66 77
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 8:00 – 21:00
sobota: 08:00 – 19:00

BEAUTY SKIN RADOM

tel. 48 67 78 777
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9:00 – 20:00
sobota: 09:00 – 17:00

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych zgodnie z obowiązującą Polityką Prywatności.