Wszystko co najlepsze w Beauty Skin w promocji do -70% z okazji Dnia Matki!  Sprawdź!

31 grudnia 2021

Medycyna estetyczna na zimę – jaki zabieg warto wybrać?

Chociaż niemal każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej można wykonać zimą, dla niektórych z nich jest to wręcz idealny czas. Mowa tu przede wszystkim o procedurach, które mogą uwrażliwiać skórę na światło słoneczne oraz o zabiegach na ciało, w przypadku których należy nieco poczekać na efekty. Sprawdź, co będzie najlepszym wyborem na zimę!

Usuwanie zmarszczek za pomocą lasera

Resurfacing twarzy to z pewnością jeden z zabiegów, które warto wykonać w chłodniejszych miesiącach. W naszych klinikach przeprowadzamy je z zastosowaniem jednego z dwóch laserów:

  • iPixel – frakcyjnego lasera ablacyjnego;
  • PicoClear – wyjątkowo nowoczesnego lasera pikosekundowego.

Zasada ich działania jest właściwie taka sama. Precyzyjna wiązka w kontrolowany sposób wywołuje mikrouszkodzenia w skórze, dzięki czemu w tkance mogą zajść procesy samoregeneracji. Cera staje się zdecydowanie gładsza, a jednocześnie lepiej napięta. Po zabiegu skóra przechodzi ok. siedmiodniowy okres rekonwalescencji, podczas którego może być zaczerwieniona, wrażliwa i lekko opuchnięta. Pojawiają się także niewielkie strupki w miejscu działania lasera, których nie wolno zdrapywać – po kilku dniach powinny odpaść samoistnie. Jednym z podstawowych przeciwwskazań do wykonania procedury jest świeża opalenizna, a bardzo ważnym zaleceniem pozabiegowym – unikanie słońca. Dlatego właśnie laserowe usuwanie blizn najlepiej przeprowadzić zimą lub jesienią.

Usuwanie przebarwień

Wskazania do przeprowadzenia usuwania przebarwień zimą obejmują podobne względy, co w przypadku laserowego resurfacingu, choć należałoby tu dodać czynniki ryzyka powstawania tych plamek na skórze, czyli właśnie działanie promieni słonecznych. Przebarwienia można usunąć zarówno za pomocą lasera, jak i peelingu chemicznego. Laseroterapia skupia się na konkretnych punktach na twarzy i wykonywana jest urządzeniami: iPixel, PicoClear i Dye-VL – dobór odpowiedniego lasera następuje po wizycie wstępnej, podczas której przeprowadzany jest wywiad z pacjentem oraz rozpoznanie problemu. W przypadku peelingu chemicznego Retises CT, który przeprowadzany jest w naszej klinice, wygładzeniu poddaje się całą twarz, a na życzenie pacjenta również szyję i dekolt czy inne, wybrane okolice. Efektem jest nie tylko pozbycie się przebarwień, lecz także rozjaśnienie tkanki, jej wygładzenie i pozbycie się rozmaitych niedoskonałości, np. wyprysków. Po jego przeprowadzeniu skóra złuszcza się najczęściej do siedmiu dni. Standardowa procedura zakłada ok. 4 zabiegów w odstępach 2 tygodni.

Leczenie trądziku

Problem skóry trądzikowej może być zwalczany w podobny sposób co przebarwienia, a więc za pomocą lasera lub peelingu chemicznego. W naszych klinikach najczęściej stosujemy w tym celu laser Alma Harmony XL PRO-ACNE oraz peeling DermaQuest, który doskonale sprawdza się w przypadku cery wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Obie te metody pozwalają zlikwidować stan zapalny i zniszczyć namnażające się bakterie, co nie tylko usuwa już powstałe zmiany, lecz także zapobiega powstawaniu nowych. W przypadku trądziku różowatego najczęściej zalecamy pacjentom zabieg z zastosowaniem lasera Thunder MT, który doskonale radzi sobie także z usuwaniem rumienia.

Usuwanie blizn

Blizny to kolejna przypadłość, na którą pomaga wiązka lasera. Tak samo, jak w przypadku zmarszczek, cała procedura opiera się na intensywnym pobudzeniu tkanki do autoregeneracji. Do jego przeprowadzenia również stosowane są lasery iPixel i PicoClear. Najlepsze efekty przynosi laseroterapia blizn zanikowych, np. trądzikowych, chociaż tym sposobem można usunąć też blizny przerostowe, pod warunkiem, że pacjent nie ma wyraźnej skłonności do ich powstawania.

Usuwanie owłosienia

Zimą warto przeprowadzić również epilację laserową, zarówno twarzy, jak i ciała. Taki zabieg nie tylko uwrażliwia ciało na promienie słoneczne, lecz także wymaga kilku sesji (odstępy między nimi zależą od epilowanej partii ciała). Dlatego decydując się na tę procedurę w chłodniejszych miesiącach nie tylko unikniesz kłopotliwego zakrywania skóry podczas największych upałów, ale też będziesz mogła powitać lato z doskonale gładką skórą. W naszej klinice stosujemy urządzenia: Vectus, Motus, Laser Thunder MT i GentleLase. Laser dopasowujemy indywidualnie do każdego pacjenta, biorąc pod uwagę przede wszystkim odcień skóry oraz kolor i grubość włosów.

Masaż próżniowy – modelowanie sylwetki i usuwanie cellulitu

Masaż próżniowy, czyli inaczej endermologia, to całkowicie bezinwazyjna metoda wygładzania skóry i usuwania tkanki tłuszczowej. Zabieg wykonywany jest za pomocą urządzenia wyposażonego w głowice ssące z umieszczonymi wewnątrz obracającymi się rolkami. Taka procedura nie uwrażliwia skóry na słońce, jednak na osiągnięcie optymalnych efektów trzeba trochę poczekać (koniecznych jest często ok. kilkunastu sesji), dlatego cały proces najlepiej zacząć już zimą.

Udostępnij na:
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Zadzwoń do nas!

BEAUTY SKIN POWIŚLE

tel. 22 20 40 100
Godziny otwarcia:
poniedziałek – sobota: 8:00 – 20:00
niedziela: 10:00 – 19:00

BEAUTY SKIN ŻOLIBORZ

tel. 22 400 66 77
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 8:00 – 21:00
sobota: 08:00 – 19:00

BEAUTY SKIN RADOM

tel. 48 67 78 777
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9:00 – 20:00
sobota: 09:00 – 17:00

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych zgodnie z obowiązującą Polityką Prywatności.